Záruční doba pro osoby jednající při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti činí 6 měsíců.

Kolečka pro kancelářské židle

4 položek celkem
A520POI050B10 11x20 DOM38 Kód: 00071168
A520PJI050B10 11x20 DOM38 Kód: 00073980
0249 drawing Kód: 00078209
A520YOI050B10 11x20 DOM38 Kód: 00071196

Otočná kolečka pro kancelářské židle

Otočná židle je klasickou volbou pro kancelář nebo domácí pracovnu. Umožňuje pohodlné místo k sezení a je praktická, protože se můžete rychle pohybovat v libovolném směru. To umožňuje provádět nejrůznější pracovní kroky, aniž byste museli vstát. Aby tato flexibilita a mobilita byla dlouhodobě zachována, musí být otočná židle vybavena dobrými kolečky, které vydrží zatížení, jsou snadno ovladatelná a šetrná k podlaze.

Požadavky na kolečka k otočným židlím

Otočná kolečka kancelářské židle musí být přizpůsobena především podmínkám podlahy. Stejně jako u všech pojezdových koleček platí i zde: na měkčích podlahách se používají tvrdší kolečka a na tvrdších podlahách měkká kolečka. Špatné kolečko může způsobit poškození.

Tvrdá kolečka zanechávají na tvrdých podlahách stopy a škrábance. Měkká kolečka na měkkých podlahách, jako je koberec, mohou přitahovat vlákna, což trvale zhoršuje manévrovatelnost koleček.

Proto mají pojezdová kolečka, která se budou používat na měkké podlaze tvrdší běhoun, který je ideální například pro koberce. Pokud jsou kolečka používaná na kobercích příliš měkká, mohou začít sbírat chmýří, což jim ztěžuje pohyb. Důležité je, aby se tomu zabránilo na kobercích, které mají vysoký valivý odpor. Pokud se na tvrdých podlahách používají měkká kolečka, mohou způsobit poškrábání.

Otočné kolečka TENTE pro tvrdší podlahy mají běhoun z inovativního Supratechu, termoplastického kaučuku. Je šetrný k podlaze, pohybuje se velmi snadno a nezanechává žádné stopy.

Jak rozlišit kolečka na tvrdou a měkkou podlahu?

Velmi jednoduše můžete rozlišovat kolečka na tvrdou a měkkou podlahu: kolečka na tvrdou podlahu jsou obvykle dvoubarevná, kolečka na měkkou podlahu jsou jednobarevná.